Saint-Gobain Finland edustettuna GBC Finlandin uudessa hallituksessa

Green Building Council Finlandin (GBC Finland) vuosikokous ja jäsentilaisuus pidettiin 15.11.2017 yhdistyksen uudella toimistolla BIM Kampuksella. Vuosikokouksessa yhdistykselle valittiin uusi puheenjohtaja, varapuheenjohtaja sekä täydennettiin hallituksen kokoonpanoa.

20/11/2017

Yhdistyksen uutena puheenjohtajana aloittaa Technopolis Oyj:n kiinteistötoimintojen ja palveluiden johtaja Kari Kokkonen. Uudeksi varapuheenjohtajaksi valittiin HYY Yhtymän toimitusjohtaja Antti Kerppola ja uusiksi hallituksen jäseniksi
Anne Kaiser, vastuullisuuspäällikkö, Saint-Gobain Finland Oy
Jouni Kivirinne, kehityspäällikkö, Helen Oy
Jyri Nieminen, Chief Sustainability Officer, Sweco Finland Oy
Mia Andelin, ympäristöpäällikkö, Skanska Oy

- Saint-Gobain on aktiivinen jäsen GBC – verkostossa maailmanlaajuisesti, nyt myös Suomessa. GBC Finlandin hallitusjäsenyys on upea mahdollisuus osallistua yhä kestävämmän ja ihmisten hyvinvointia edistävän rakennetun ympäristön kehittämiseen, kommentoi vastuullisuuspäällikkömme Anne Kaiser.

GBC Finlandin hallituksessa jatkavat vuonna 2018 edellä mainittujen lisäksi:
Anne-Maria Flanagan, vastuullisuusjohtaja, SRV Yhtiöt
Riitta Juutilainen, toimialajohtaja, Senaatti-kiinteistöt
Matti Puromäki, kiinteistöpäällikkö, OP Kiinteistösijoitus Oy
Timo Rintala, johtaja, Green Building Partners Oy

Lue lisää uuden hallituksen kokoonpanosta, vuosikokouksessa käsitellyistä asioista ja päätöksistä: www.figbc.fi
Lisätietoja: Anne Kaiser, anne.kaiser@saint-gobain.com